گیج دما،گیج فشار

لطفا فقط از طریق واتس آپ درخواست خود را ارسال نمایید 09122209939 -09022209939 ameli@ameli-co.com
پنج شنبه, 28 تیر 1403

گیج فشار،گیج دما

کنترل کننده های سطح (لول کنترل Levelcontrol یا لول سوئیچ LevelSwitch)

کنترل سطح - لول کنترل - فلوتر - لول سوئیچ - فلوتر سوئیچ

کنترل کننده های سطح، لول سوئیچ ها یا لول کنترل ها دستگاه هایی هستند که در مخازن مختلف به کار می روند. کار اصلی آنها سنجش ارتفاع مایعات یا محتوای مخازن و کنترل آن به واسطۀ قطع یا وصل نمودن جریان ورودی و خروجی سیال به محیط مخزن می باشد. یک لول سوئیچ می تواند به تابلو برق یا پمپ و یا شیر برقی فرمان دهد تا مسیر ورود و خروج را به مخزن مورد نظر ما باز و یا بسته کند. لول کنترل ها خانوادۀ بزرگ و پرمصرفی هستند که از یک سیفون سادۀ توالت و یا کولر گرفته تا مخازن تحت فشار، دیگ های بخار و حتی مخازن بزرگ ذخیرۀ نفت و یا نفت کش ها و ... را شامل می شوند لول کنترل جیوه ای-لول کنترل میکروسوئیچ دار-لول کنترل ساچمه ای. لول گیج - لول سوئیچ - لول سویچ - لول کنترل - کنترل سطح مایعات - کنترل مخزن - سویچ سطح - نگهدارندۀ سطح - شناور مخزن – سوئیچ شناور- level switch - level control -فلوتر آب - فلوتر مخزن آب - فلوتر چاه - فلوتر پمپ آب

زیر مجموعه ها

 • فلوتر - لول سوئیچ گلابی - فلوتر چاهی

  فلوتر - لول کنترل - لول سوئیچ - لول سوئیچ گلابی - فلوتر چاهی

  لول کنترل چاهی – لول کنترل شناور – لول کنترل جیوه ای – لول کنترل گلابی - لول سوئیچ چاهی – لول سوئیچ شناور – لول سوئیچ جیوه ای – لول سوئیچ گلابی - فلوتر چاهی – فلوتر شناور – فلوتر جیوه ای – فلوتر گلابی - Float levet switch – float level control – wired level control- فلوتر مخزن - سوئیچ جیوه ای

  فلوتر یا لول گلابی یا سوئیچ شناور نوعی کنترل کنندۀ سطح است که قدرت مانور بالایی در مخازن دارد و تمام دستگاه درون مخزن شناور می ماند، این نوع لول ها طول سیم های مختلفی دارند و برای تمامی مخازن سیال های گوناگون قابل استفاده هستند. شیوۀ کار این نوع لول سویچ ها بسیار ساده است، درون محفظۀ دستگاه ممکن است یک سویچ یا کلید جیوه ای وجود داشته باشد و یا اینکه یک گوی فلزی وجود داشته باشد که با تغییر وضعیت شناور، تغییر مکان یا حالت می دهند و اتصال را در مدار الکتریکی ایجاد می نمایند. بر اثر این اتصال و یا قطع شدن آن فرمان ON/OFF به دستگاه های دیگر در سیستم ارسال می گردد.

   

   

 • لول کنترل (لول سوئیچ) الاکلنگی
  لول کنترل - لول سوئیچ - فلوتر سوئیچ - فلوتر برقی

  این دسته از لول کنترل ها (کنترل کننده های سطح) معمولا در زمانی به کار می روند که شما محدودۀ اختلاف سطح مورد نظرتان در مخزن برای پر و خالی شدن زیاد نمی باشد. این لول ها طول عمر بالا و قیمت پایینی دارند. عملکرد این لول سویچ ها مشخص و ساده است، یک مکانیسم الاکلنگی که مانند کلید برق خانه عمل می کند و جریان برق را قطع و وصل کرده دستگاه های الکتریکی را خاموش و روشن می نماید. البته گاهی این دستگاه ها برای اینکه قسمت الکتریکی لول سویچ با سیال در تماس نباشد از یک مکانیسم مغناطیسی واسطه استفاده می کنند. ممکن است کاربرد لول سوئیچ خیلی ساده باشد و محیط عملکرد آن دما، فشار، اکسیداسیون و خورندگی بالایی نداشته باشد که در این موارد عملکرد سوئیچ ها و  طراحی لول کنترل ساده می باشد و ممکن است تمامی قسمت های لول سوئیچ درون مایع قرار گیرد. ولی در زمانی که شرایط محیطی سخت تر است مکانیسم های گوناگونی به کار خواهد رفت که پرکاربرد ترین آنها استفاده از خاصیت مغناطیسی می باشد که در ادامه بیشتر در مورد آن بحث خواهیم نمود.

 • سایر لول کنترل ها (کنترل کننده های سطح یا لول سوئیچ ها)

  لول کنترل های متنوعی در جهان تولید می شوند که هریک با طراحی خاص تولید کننده اش مورد توجه مصرف کنندۀ خاصی قرار می گیرند. مهم این است که بتوانید با توجه به نیاز سیستم خود، لول سوئیچ مورد نیاز خود را شناخته و آن را تهیه نمایید. به طور کلّی سیستم کار تمامی لول کنترل ها به هم شباهت دارد و همگی از یک توپی یا جسم شناور که چگالی آن از سیال مورد استفاده در سیستم کمتر باشد، برای تشخیص سطح سیال درون مخزن استفاده می کنند. معمولاً این شناور به اهرم،سیم یا لوله ای متصل است و با بالا رفتن شناور، اهرم دریچۀ ورود سیال به مخزن را می بندد. همچنین زمانی که سطح سیال در مخزن پایین می آید، جسم شناور نیز بر اثر وزن خود پایین آمده و دوباره دریچۀ مربوطه باز می شود. ممکن است شناور، خود دریچه را باز و بسته نکند و تنها به سیستم یا کنترل پانل مربوطه فرمان دهد و بر اثر این فرمان اتفاقی که از قبل برای سیستم و دستگاه ها برنامه ریزی شده بی افتد، مثل روشن یا خاموش شدن الکتروپمپ.

 • لول کنترل های الکترونیکی
  لول کنترل خازنی - لول سوئیچ - لول کنترل   لول کنترل یا لول سوئیچ های الکترونیکی شامل آن دسته از کنترل کننده های سطح می باشند که بدون ادوات مکانیکی و اتصالات مکانیکی قابلیت تشخیص و کنترل سطح مایعات را دارا می باشند. لول کنترل راداری-لول کنترل التراسونیک -لول کنترل الکتریکی - لول کنترل الکترودی - لول کنترل خازنی و ... از این قبیل تشخیص گر های سطح مایعات می باشند.
 • لول سوئیچ مینیاتوری
  لول سوئیچ مینیاتوری - لول کنترل مینیاتوری - سوئیچ کنترل سطح مایعات - کنترل سطح  لول سوئیچ های مینیاتوری دسته ای از کنترل کننده های سطح هستند که امروزه تولید و مصرف گسترده ای در بخش عمومی پیدا کرده اند. با پیشرفت صنعت الکترونیک و توانایی شرکت ها در ساخت سوئیچ های مغناطیسی بسیار کوچک و رله های شیشه ای با اندازه های مینیاتوری، تولید و ساخت این نوع لول کنترل ها برای تولید کننده ها مقدور شد و با توجه به متریال کم و هزینه های تولید کم، این نوع سوئیچ های سطح مایعات بسیار ارزان و در عین حال کارآمد شده اند. از مهمترین خصوصیات این دستگاه ها کم حجم بودن و در عین حال کارآمد بودن آن است.
 • قطعات لول کنترل (کنترل سطح)
   

  این گروه تأمین کنندۀ تمامی قطعات یدکی و متعلقات مربوط به لول کنترل های ارائه شده می باشد.

 • لول گیج مغناطیسی (آبنمای مغناطیسی)
  لول گیج مغناطیسی - آبنمای مغناطیسی - لول گیج

  لول گیج مغناطیسی یا لول سویچ مغناطیسی (magnetic level indicator) نوعی نمایشگر سطح مایع در مخازن است. سیستم کار به این صورت است که یک آهنربا توسط شناور در استوانۀ لول گیج بالا و پایین می رود. یک ستون از آهنرباها در طول مسیر این حرکت وجود دارند که آهنرباها روی هم آنجا چیده شده اند و یکطرف هر آهنربا سفید و طرف دیگر رنگی می باشد که هرگاه آهنربای متصل به شناور از مقابل آنها عبور کند براثر جذب و دفع قطبهای مغناطیسی، دانه به دانۀ این آهنرباها چرخیده و سطح مایع را نمایش می دهند.

  لول گیج مغناطیسی موارد استفادۀ بسیاری دارد :

  مخازن آب                          مخازن شیمیایی

  تانک های سوخت               تانک های اسید

  دیگ های آب گرم و بخار       صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

   

  نحوۀ عملکرد دستگاه : این دستگاه بر اساس قوانین فیزیکی نیروی فشار مایعات و خاصیت جذب و دفع قطب های غیر همنام و همنام آهنربا طراحی شده است، بدنۀ لول گیج لوله ای استوانه ای شکل می باشد که از ناحیۀ نازل های مربوطه به صورت عمودی بر روی مخازن نصب می گردد. مایع درونی مخزن از طریق نازل پایینی به داخل لولۀ استوانه ای هدایت شده و توپی دارای آهنربای دائمی را شناور می سازد. با تغییر سطح مایع شناور به حرکت درآمده و با روبروی هم قرار گرفتن آهنربای توپی و فلپ ها، و سپس چرخیدن و تغییر رنگ فلپ ها، سطح مایع درون مخزن نشان داده می شود. 

   به وسیلۀ سنسورهایی که بر روی این دستگاه نصب می گردند می توان فرمان های لازم را توسط پانل الکتریکی مربوطه مستقیماً به تابلوهای اصلی برق ارسال نمود و با Start و Stop کردن الکتروپمپ های تغذیۀ مخزن، سطح مایع را در ارتفاع مورد نظر کنترل نمود. همچنین می توان با نصب لول ترانسمیتر بر روی این دستگاه، سطح سیال را در محل هایی جداگانه مشاهده و مانیتورینگ نمود.

   مدل های موجود و قابل ساخت لول گیج مغناطیسی :

  MLG44 MLG33 MLG22
  لول گیج مغناطیسی MLG44 لول گیج MLG33 لول گیج - آبنما - لول گیج مغناطیسی - MLG

   

   

  مزایا این نوع آبنمای دیگ بخار :

  1- به دلیل عدم ارتباط مکانیکی و الکتریکی بین قطعاتی که در داخل مایع قرار دارند و قطعات خارجی، هنگام نصب امنیت بیشتری دارد

  2- امکان دیدن سطح مایع درون مخازن ار فاصلۀ دور

  3- قابلیت تغییر زاویۀ دید صفحۀ نشان دهنده

  4- مقاوم و غیر قابل نشت

  5- قابل ساخت برای حرارت و فشار های بالا

  6- قابل ساخت جهت نصب از کنار و یا بالای مخزن

  7- قابلیت ارسال فرمان های الکتریکی ON-OFF یا خروجی (20MA تا 4)

  8- قابلیت تنظیم موقعیت نصب سنسورها

  9- امکان استفاده از سنسور های بیشتر برای افزایش ضریب اطمینان عملکرد دستگاه

  نمونه هایی از موارد نصب :

   این دستگاه از محل فلنج های اتصال به صورت عمودی از جانب یا دیگر محل های مربوطه بر روی مخازن نصب می گردد. جهت سفارش ساخت، باید موقعیت مخزن و فاصلۀ محور اولین فلنج اتصال تا سطح زمین (A) مد نظر قرار گیرد. و درمواردی که امکان ایجاد فاصلۀ مذکور در محل نصب وجود نداشته باشد، ضروری است که با سازنده هماهنگی لازم به عمل آید. در مواردی که امکان نصب از کنار مخزن وجود نداشته باشد طرح دیگر این دستگاه (شکل 6) جهت نصب از بالای مخزن قابل ساخت است.

   

  آبنمای دیگ بخار

  لول گیج دیگ بخار

  نشان گر سطح مایعات

  لول گیج مغناطیسی

  magnetic level indicator

  لول سوئیچ مغناطیسی

  کنتر کنندۀ سطح مایعات

  آبنمای مغناطیسی

  لول گیج آبنما

 • مقالات در زمینۀ کنترل کننده های سطح
  در این مجموعه مقالات و مطالب علمی و کاربردی در زمینۀ انواع لول کنترل ها|لول سوئیچ ها|کنترل کننده های سطح و نحوۀ عملکرد آنها، راهنمایی برای انتخاب بهترین گزینه ها و ... در اختیار کاربران عزیز قرار گرفته است.
 • لول کنترل های تیغه ای (مخصوص جامدات و پودرها)

  لول کنترل های تیغه ای، دسته ای از کنترل کننده های سطح می باشند که برای پودر ها و جامدات استفاده می شود.

کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت عاملی و مبرمی محفوظ میباشد.