گیج دما،گیج فشار

09122209939 -09022209939 ameli@ameli-co.com
دوشنبه, 18 اسفند 1399

گیج فشار،گیج دما

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 948
پنج شنبه, 13 آبان 1395 ساعت 07:25

انواع کنترل دما

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کنترل دما

کنترل دما توسط دستگاه های مختلف انجام می شود که یکی از این انواع دستگاه ها ترموستات است معمولا ترموستات ها در صنایع مختلف برای دقت های مختلف برای کنترل دما بکار میروند. امروز می خواهیم دو نوع عمده ترموستات را بررسی کنیم این دونوع دستگاه کنترل دما عبارت اند از ترموستات دیگ و ترموستات جداری که در ادامه به طور مختصر هر کدام را بررسی می کنیم.

 

ترموستات دیگ:

که به اکوستات مستعرق هم معروف است برای تنظیم دمای مایعات طوری طراحی شده که از آن در تاسیسات حرارت مرکزی برای فرمان دادن به مشعل جهت تنظیم دمای آب دیگ استفاده می شود قسمت حس کننده از نوع هیدرولیکی بوده و به همراه یک غلاف روی دیگ نصب می شود . هنگامیکه دمای آب داخل دیگ به دمای تنظیم شده روی اکوستات برسد کلید داخل اکوستات توسط بالب قطع می شود و مشعل از کار می افتد و پس از سرد شدن آب دیگ مجددا کلید وصل می شود و مشعل روشن می گردد.
ترموستات جداری :

حس کننده این ترموستات از نوع بی متالی است و کاربرد آن در ساختمان های چند اتاقی است که نمی توان تعداد زیادی ترموستات اتاقی برای اتاقها نصب کرد به این صورت که یک ترموستات جداری برای لوله اصلی در نظر می گیرند این ترموستات دارای دگمه ری ست بوده و با پایین آمدن درجه حرارت آب دیگ و رسیدن به دمای مطمئن با فشردن دگمه ری ست مشعل به کار خواهد افتاد .کاربرد دیگر آن خاموش و روشن کردن پمپ سیرکولاسیون می باشد.اکنون با این دو قسم از دستگاه های کنترل دما آشنا شدیم و می دانیم که کاربرد دستگاه کنترل دما جداری و دیگ چیست و نیز با فرآیند کار آنها آشنا شدیم.

 

 

کنترل دما             کنترل دما

بازدید 46360 بار

محتوای بیشتر در این بخش: « وسایل کنترل دما

کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت عاملی و مبرمی محفوظ میباشد.

طراحی سایت