گیج دما،گیج فشار

لطفا فقط از طریق واتس آپ درخواست خود را ارسال نمایید 09122209939 -09022209939 ameli@ameli-co.com
شنبه, 30 تیر 1403

گیج فشار،گیج دما

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 948
کنترل سطح

کنترل سطح (3)

پنج شنبه, 13 آبان 1395 ساعت 10:42

کنترل سطح (فلوتر)

نوشته شده توسط

کنترل سطح

 

دستگاه های کنترل سطح که به فلومتر نیز معروف اند دارای انواع مختلفی از جمله دستگاه کنترل سطح مغناطیسی و دستگاه کنترل سطح لول سویچ کابلی و دستگاه کنترل سطح الاکلنگی و کنترل سطح تخصصی دیگر بخار و کنترل سطح ضد انفجار و کنترل سطح صنایع غذایی و کنترل سطح مواد اسید و خورنده که این نوع کنترل کننده های سطح وسیله ای هستند که حجم مواد عبوری را نسبت به زمان مشخص میکند و میزان کل فلو معرف جرم ماده مصرفی است همچنین اندازه گیری دقیق فلو به دلیل ملاحظات مالی همانند کنتور های خانگی در تبادلات نفتی و ...اهمیت ویژه ای دارد.

کنترل سطح

چهارشنبه, 07 مهر 1395 ساعت 14:15

کنترل سطح مایعات

نوشته شده توسط

کنترل سطح

این نوع دستگاه کنترل سطح به فلوتر معروف میباشند که در ادامه با طرز کار این نوع دستگاه کنترل سطح بیشتر آشنا میشویم .
اصول كار
اين دستگاه برای كنترل سطح مايعاتی كه هادی برق باشند بكار ميرود. مايعاتی از قبيل آب، محلولهای قليايی و يا اسيدی و يا هر مايعی كه در آن آب وجود داشته باشد .اساس كار اين دستگاه بر اندازه گيری مقاومت الكتريكی ميباشد كه در صورت وجود يا عدم وجود مايع هادی بين الكترودهای متصل به دستگاه، مقاومت مسير تغيير كرده و دستگاه عمل ميكند .
نوع دیگر از دستگاه های کنترل سطح دستگاه کنترل سطح آب در دیگ بخار است که با طرز کار آن نیز آشنا میشویم .
سازندگان دیگ های بخار محدوده صحیح سطح دیگ را طوری انتخاب می کنند که بخار تولید شده دارای فضای قابل قبول در ارتفاع معینی در بالای سطح نرمال آب باشد. واضح است که در حین کار دیگ همچنان که بخار تولید می شود باید آب مورد نیاز دیگ تامین گردد تا تعادل درتبدیل آب به بخاربرقرار شده و سطح آب در حد مناسبی نگه داشته شود. ضمنا ایمنی دیگ بسیار مهمتر است؛ در صورتی که دیگ با میزان نامناسبی آب کار کند، خسارات شدیدی به بار خواهد آورد و احتمال انفجار نیز وجود خواهد داشت و به همین دلیل کنترل موارد زیر نیاز می باشد:
1-بررسی کنترل سطح آب در محدوده مجاز
2-در صورتی که سطح آب به کمترین مقدار تعیین شده برسد باید از اتخاذ تدابیر ویژه مثلا خاموش کردن دیگ از خطر جلوگیری نمود
3-داشتن یک نمایشگر خارجی سطح آب به منظور تست دیداری سیستم های کنترلی

کنترل سطح

کنترل سطح

چهارشنبه, 24 شهریور 1395 ساعت 11:44

کنترل سطح

نوشته شده توسط

کنترل سطح توسط وسایل مختلف انجام میشوند که در ادامه برخی از وسایل مربوط به کنترل سطح سیالات را معرفی میکنیم .
1-کنترل سطح های مغناطیسی:
کنترل کننده سطح مغناطیسی یکی از انواع نشان دهنده سطح مایع در داخل مخزن میباشد که به دلیل سیستم کاری ساده ترش نسبت به مدل های دیگر تقریبا مرسوم ترین کنترل کننده سطح جهت استفاده در مخازن میباشد.
طرز کار این کنترل کننده های سطح بر اساس قوانین فیزیکی و دفع وجذب قطبها به صورت الکترومغناطیسی میباشد ، بدنه کنترل کننده سطح به صورت لوله استوانه ای بوده که از قسمت نازلها به صورت عمودی بر روی مخزن تحت فشار نصب میگردد. مایع درونی مخرن توسط نازل به داخل استوانه هدایت شده و توپی دارای آهن ربای دائمی را شناور میسازد ، با تغییر سطح مایع این شناور به حرکت درامده و سطح مایع داخل مخزن را نشان میدهد. همچنین میتوان توسط نصب سنسور های لازم بر روی این کنترل کننده سطح ، عملکرد دستگاه را از طریق تابلو برق کنترل کرد.
2-سوییچ کنترل کننده سطح :
سوییچ کنترل کننده سطح نوع دیگری از کنترل کننده های سطح میباشند که طرز کار آنها به صورت خلاصه به شرح زیر است:
با تغییر سطح مایع ، شناور داخل مخزن به حرکت در آمده و این حرکت از طریق اهرم ارتباطی و چرخش محور ها به وسیله بازوی نگهدارنده به کلید های جیوه ای دستگاه منتقل شده و موجب حرکت جیوه در داخل کلید میشود ، که این حرکت جیوه ها از سمتی به سمت دیگر موجب برقراری جریان بین الکترود های آن شده و سطح مایع از طریق مدار برقی موجود در سیستم کنترل میشود.
کنترل کننده ای دیگری هم وجود دارند که میتوانید از آنها بر اساس نوع مخزن و دیگر شرایط استفاده کنید .

کنترل سطح

در صنایع مختلفی کاربرد دارد و در بعضی موارد اگر استفاده نشود میتواند باعث بوجود آمدن خسارات جبران ناپذیری هدر رفتن منابع شود.

کنترل سطح                                             کنترل سطح

 

کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت عاملی و مبرمی محفوظ میباشد.