گیج دما،گیج فشار

لطفا فقط از طریق واتس آپ درخواست خود را ارسال نمایید 09122209939 -09022209939 ameli@ameli-co.com
شنبه, 30 تیر 1403

گیج فشار،گیج دما

اتصالات

اتصالات شامل واسطه ها و رابط هایی می شوند که معمولا دو نوع شیر یا دستگاه مختلف را به هم ربط می دهند و خانوادۀ بسیار بزرگ و پر مصرفی در صنعت هدایت و کنترل سیال ها می باشند. بوشن ها، مغزی ها، لوپ ها، تبدیل ها، فلنج ها و ... همگی زیر مجموعۀ این خانوادۀ بزرگ می باشند.

زیر مجموعه ها

 • لوپ siphon
  لوپ ها گونه ای از اتصالات هستند که غالبا برای کاهش دما در سیستم، قبل از رسیدن به یک دستگاه خاص از آن ها استفاده می شود، برای مثال زمانی که دمایی حدود 200 درجه داریم و می خواهیم فشار سیال را با استفاده از یک مانومتر (گیج فشار) با تحمل دمایی 120 درجه سانتیگراد اندازه بگیریم. در این حالت مابین مانومتر و جریان اصلی سیال، از یک لوپ به عنوان واسطه استفاده می کنیم. حرکت سیال در مسیر لوپ به سادگی دمای سیال را به 120 درجه می رساند و دیگر آسیب به گیج فشار وارد نخواهد شد. این موضوع در استفاده از بعضی پرشر سوئیچ ها و یا پرشر ترانسمیتر ها و ... نیز صادق است که تحمل دمای بالایی ندارند.

   

 • دیافراگم سیل
   

  استفاده از دیافراگم ها در مبحث اندازه گیری بسیار گسترده و متنوع می باشد. در شرایطی که بنا به دلایل مختلف نمی خواهیم یا نمی توانیم گیج فشار یا ترانسمیتر فشار را در معرض تماس مستقیم با سیال قرار دهیم، دیافراگم ها به کمک صنعت می آیند و به عنوان یک واسطه بین سیال و دستگاه اندازه گیری فشار قرار می گیرند.

   

کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت عاملی و مبرمی محفوظ میباشد.