گیج دما،گیج فشار

لطفا فقط از طریق واتس آپ درخواست خود را ارسال نمایید 09122209939 -09022209939 ameli@ameli-co.com
شنبه, 30 تیر 1403

گیج فشار،گیج دما

تله بخار (تراپ بخار) Steam Trap

تله بخار - تراپ بخار

تله بخار - تراپ بخار - Steam Trap - trap

تله بخار یا تراپ بخار شير اتوماتيكي است که مایعات تقطیر شده (آب) را از خطوط لوله و سیستم جمع آوری و تخلیه می نماید تا همواره بخار خالص در خطوط داشته باشیمتله هاي بخار (تراپ) به طور موازي با سيستم نصب می شود و وظيفه تخليه كندانس ایجاد شده در خطوط را دارا مي‏ باشند. به طور کلی کندانس مایعی ناخواسته است که ایجادش اجتناب ناپذیر بوده و در گذشته بالاجبار از آن صرفنظر می شد، اما امروزه با استفاده از تله بخار (تراپ) به سادگی آن را در سیستم کنترل می نمایند. کندانس به آب تقطیر شده ای می گویند که از آن برای برطرف کردن سختی و املاح موجود در سیستم استفاده می کنند. این آب به رقیق ترین حالت ممکن وارد سیستم می شود و باعث کم شدن غلظت املاح در سیستم می گردد. بنابراین جمع آوری مجدد این کندانس ارزش اقتصادی قابل توجهی دارد. برای استفاده از این آب (کندانس) دمای بالایی نیاز است که فراهم نمودن این درجه حرارت نیز هزینه در بر دارد. همچنین اگر آب در لوله ها جمع شود خود به خود خوردگی ایجاد می کند و گاهی حجم زیاد آب، مخصوصاً زمانی که بخار با شدت در مسیر لوله ها در حرکت است می تواند شوک به سیستم و دستگاه ها و شیرآلات وارد نماید . این آب اضافی در سیستم خود مقداری حرارت جذب می کند و بهره وری سیستم را از نظر انرژی پایین می آورد.این موضوع برای گازهای دیگری که در سیستم به طور نامحلول وجود داشته باشند نیز صدق می کند و به نوبۀ خود میزانی انرژی هدر می رود.در حقیقت این مواد اضافی نامحلول در سیستم به صورت یک عایق مانع تبادر حرارت در سیستم می شوند . همچنین هوای ناخواسته در سیستم مسیر عبور سیال مورد نظر ما را می بندد و تنگ می کند و گاهی موجب ایجاد صدای زوزه و لرزش در لوله ها می شودهمین هوا اگر توسط کندانس جذب شود با ایجاد اسید کربنیک و اسیدی کردن آب، موجب خوردگی سیستم می گردد.تمام این ها نیاز قطعی یکی سیستم درست و پیشرفته را به تله بخار ( تراپ ) نشان می دهد.

زیر مجموعه ها

 • مقالات در زمینۀ تله بخار (تراپ بخار)
  در این بخش مقالات و راهنمایی ها و مطالب در زمینۀ انواع تله بخار، نحوۀ کار تله بخار، چگونگی نصب و تعمیر و راه اندازی تله بخار، کاربرد تراپ و نحوۀ بستن آن در مدار بخار تهیه و گردآوری شده است. تمامی مطالب گردآوری و ترجمه و گاهی موارد به قلم مهندسین و همکاران در همین مجموعه می باشد.
 • تله بخار یا تراپ بخار ترمودینامیکی TD
  تله بخار ترمودینامیک - تراپ ترمودینامیک

  تله بخار Steam Trap یا تراپ ترمودینامیکی عملکرد این گروه از تراپ ها بر اساس یک دیسک و نشیمنگاه مسطح و قوانین ترمودینامیکی می باشد به همین دلیل به آنها تراپ دیسکی نیز می گویند . خوبی این گروه از تراپ ها این است که به راحتی قابل تعمیر می باشند و فضای زیادی را نیز اشغال نمی کنند. تله بخار تفنگی - تراپ تفنگی - تله بخار دیسکی - تراپ دیسکی - تله بخار بدون توپی - تراپ بدون توپی - تله بخار TD تراپ TD

 • تله بخار (تراپ بخار) ترموستاتیک خطی
  تراپ خطی - تله بخار خطی تله بخار یا تراپ بخار ترموستاتیک را معمولا به صورت سفارشی برای مصرف خاص می سازند. از آنجا که ظرفیت تخلیۀ کمی دارند و برای محیط هایی که دارای خورندگی زیاد هستند. این گروه از تله بخارها براساس خاصیت ترموستاتیکی کار می کنند، یک کپسول با مکانیزم ساده مسیر خروجی را بر اساس انقباض یا انبساط مایع داخل آن باز و بسته می کند. باز شدن مسیر بسیار سریع است و بستگی به وجود و عدم وجود کندانس در داخل تراپ دارد. هنگامی که در داخل تراپ کندانس وجود داشته باشد مسیر خروجی باز است و کندانس تخلیه می شود، با تخلیه کندانس و ورود بخار به داخل تراپ چون بخار گرمتر است کپسول مجدد مسیر عبور را می بندد و از خروج بخار جلوگیری می کند.
 • تله بخار (تراپ بخار) فلوتر ترموستاتیکی FT
  تله بخار فلوتر ترموستاتیک - تله بخار فلوتری - تراپ فلوتری - تراپ فلوتر ترموستاتیک در خطوط تإسیسات بخار و تجهیزات مربوطه مقداری از بخار به کندانس تبدیل می شود، این کندانس را به کمک تله بخار از سیستم جدا می کنند. تله بخار فلوتر ترموستاتیک یا تراپ فلوتری به این صورت عمل می کند که یک شناور با مکانیسم ساده بوسیلۀ اهرم متصل به آن دریچۀ خروجی را با یک ساچمه بر اساس میزان کندانس باز و بسته می کند. باز شدن دریچه تدریجی بوده و با توجه به میزان کندانس می باشد و تغییرات لحظه ای فشار تآثیری روی آن نمی گذارد. این گروه از تراپ های بخار در جاهایی که میزان کندانس زیاد و دائمی باشد بسیار کارآمد می باشد. تله بخار فلوتری-تراپ بخار فلوتری-تله بخار فلوترترموستاتیک-تراپ بخار فلوترترموستاتیک-تله بخار شناوری-تراپ شناوری-تله بخار شناوردار-تراپ بخار شناوردار-Steam Trap-Steam floater trap
 • خلاء شکن - وکیوم برکر Vacuum Breaker
  وکیوم بریکر

  وکیوم Vacuum بریکر Breaker شیر خلاء شکن - گاهی اوقات در مسیر خطوط لوله و خط بخار یا آب، ایجاد وکیوم می شود و این خلاء ایجاد شده به عنوان یک نیروی مقاوم جلوی حرکت راحت سیال را می گیرد. یا زمانی که یک منبع بسته را تخلیه می کنید ممکن است باز این اتفاق رخ دهد و به دلیل خلآ ایجاد شده در منبع، مایع یا سیال به راحتی تخلیه نشود. شیر خلاشکن برای رفع این وکیوم های ایجاد شده به کار می رود.

کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت عاملی و مبرمی محفوظ میباشد.