گیج دما،گیج فشار

77640210-11 [email protected]
سه شنبه, 01 مرداد 1398

گیج فشار،گیج دما

چگونه گیج فشار (مانومتر) ویکا چین را از WIKA اصل تشخیص دهیم؟

 مانومتر - گیج فشار - فشارسنج - مانومتر چینی - ویکا چینی

چگونه گیج فشار (مانومتر) ویکا چین را از WIKA اصل تشخیص دهیم؟

امروزه یکی از بزرگترین مشکلات بازار ابزار دقیق در کشور ما و حتی در جهان، واردات کالاهای تقلبی به بازار است که با توجه به مهارت چینی ها در کپی برداری، این مشکل چندین برابر گشته تا جایی که گاهی اوقات خود فروشنده نیز در تشخیص کالای اصل و کپی دچار اشتباه می گردد.

 

 

گیج فشار - مانومتر - فشار سنج صنعتی

شما

در حال مطالعۀ یک مقالۀ علمی می باشید

برای ورود به بخش گیج فشار | مانـومتــــر

می تـوانیـــد از این لینـــک استفاده کنـیــــد

 

 

 

توجه داشته باشید همیشه و همه جا، مهمترین پارامتر برای خرید یک محصول مناسب در هر زمینه و برندی. شناخت فروشنده می باشد.

متاسفانه این روزها قیمت اولین چیز و شخصیت و کلاس کاری فروشنده آخرین چیزی است که مشتری به آن توجه می کند و همین موضوع راه را برای جولان دادن هر نوع کاسبی در بازار فراهم می آورد.

یک فروشندۀ متعهد که دارای ثبات شغلی باشد، محل کارش معلوم، سابقه اش معلوم و پاک باشد، هرگز برای اندکی سود بیشتر دست به بردن آبروی خود نخواهد زد و از آنجا که می داند عمل خلاف او قابل پیگیری خواهد بود، لذا دست به خلاف نمی زند.

اما جدا از موضوع انسان شناسی، اینجا می خواهیم به تفاوت های گیج فشار WIKA ویکا اصل و چینی بپردازیم.

یکی از بزرگترین مشکلات در تشخیص مانومتر ویکا چینی و اصل در این است که کمپانی ویکا WIKA در آلمان، بسیاری از قطعات خود را از تامین کننده های چینی تهیه می نماید که این قطعات تمامی قسمت های ظاهری دستگاه را شامل می گردد. متاسفانه شرکت چینی تولید کنندۀ قطعه به راحتی در قبال اندکی پول، کپی قالب ها را در اختیار سایر تولید کنندگان چینی قرار می دهد و بازار پر مشتری را برای خود ایجاد می نماید. لذا ویکا ی چینی و ویکا ی اصلی در حقیقت هیچگونه تفاوت ظاهری با یکدیگر نخواهند داشت چرا که اصلا یکی هستند.

 

مانومتر - گیج فشار - فشارسنج - مانومتر چینی - ویکا چینی

در مورد کالایی مثل WIKA 232.50 که بخش پر مصرف مانومتر (گیج فشار) تمام استیل ویکا را تشکیل می دهند، می توان با نگاهی به قسمت بردون دستگاه متوجه تفاوت نوع آلمانی و چینی شد. چرا که طرف آلمانی قسمت بردون (مکانیسم) دستگاه را از سوئیس خریداری می نماید در حالی که طرف چینی آن را از تأمین کننده های چینی تهیه می کند پس به هر حال تفاوت هایی در ظاهر خواهیم دید.

در اینجا عکسی از هردو بردون برای شما تهیه نمودم و به تفاوت های آن می پردازیم :

در پشت گیج 232.50 و یک درپوش پلاستیکی قرار دارد که   باز می شود و می توان به قسمت داخلی گیج دسترسی پیدا کرد.

اولین نکته خود این درپوش است، یکی از تمایز های اصلی کالا هایی که به سفارش و یا در اروپا ساخته می شود این است که حتما باید مشخصه ای داشته باشد. خیلی وقت ها این مشخصه به یک عدد ساده تک رقمی خلاصه می شود ولی به هر حال یک چیزی روی قطعۀ تولید شده می نویسند که قابل پیگیری باشد. یعنی کوچکترین قطعات مصرف شده در اروپا دارای شناسه یا مارک یا شرح طریقۀ مصرف می باشند.

کافی است که بعد از باز کردن درپوش پشت آن را نگاه کنید، تفاوت در این است که درپوش چینی هیچ توضیحاتی ندارد حال آنکه نوع کپی اروپایی آن دارای مارک و چاپ مشخصات می باشد.

درست همین موضوع در مورد درپوشی که در بالای گیج فشار برای شارژ روغن و هواگیری تعبیه شده نیز صدق می کند و شما با در آوردن درپوش و نگاه به پشت آن می توانید به سادگی تفاوت مانومتر چینی و اصل را از عدد یا نوشتۀ درج شده پشت درپوش شارژ روغن تشخیص دهید.

توجه فرمایید که چینی ها هیچوقت به این قبیل مسائل اهمیت نمی دهند و تنها زمانی ممکن است چنین پارامترهایی در تولیداتشان دیده شود که مشتری تاکید کند که چنین مشخصاتی در کالای تولید شده وجود داشته باشد و تا امروز چنین چیزی در بازار مشاهده نشده است.

موضوع دیگری که می توان بررسی نمود بردون مانومتر می باشد

اصلی ترین قسمت گیج فشار بردون آن می باشد و قسمتی است که شرکت WIKA از سوئیس تهیه می کند و جزو قسمت هایی است که چینی ها برای ارزان تمام شدن گیج فشار آن را در کشور خودشان تولید می کنند، از آنجا که بردون قسمتی است که سنجش فشار را به عهده دارد و در حقیقت المان سنجش اصلی فشار است، لذا پیدا کردن رابطۀ بین ابعاد و سنجش درست فشار در آن بسیار مشکل است و نمی توان یک بردون را به سادگی کپی دقیق کرد.

چینی ها بردون هایی می سازند که به خوبی فشار را حس نموده و به بخش نمایشگر مانومتر منتقل می کند ولی از آنجا که در بخش داخلی مانومتر نصب می گردد، توضیح و صرفه منطقی ندارد که آن را مانند قسمت های ظاهری کپی کنند لذا قسمت بردون در کالای چینی و آلمانی تفاوت های ظاهری دارند که مهمترین آن قطر بردون می باشد که در نوع چینی نازکتر از مانومتر آلمانی می باشد و به سادگی می توان آن را تشخیص داد.

مانومتر - گیج فشار - فشارسنج - مانومتر چینی - ویکا چینی  مانومتر - گیج فشار - فشارسنج - مانومتر چینی - ویکا چینی

 

در مورد گیج های فشار استیل برنج، یا به زبان دیگر مانومتر روغنی ... که همان کد های WIKA 213.53 می باشد برای تشخیص نوع چینی علاوه بر موارد فوق الذکر می توان به چند موضوع اشاره کرد.

تعداد بسیار زیادی از گیج های استیل برنج ویکا ی چینی که در ایران فروخته می شوند به شکر زیر دارای صفحه هایی با قابلیت باز شدن هستند. توجه کنید که کمپانی ویکا هرگز مانومتر بدنه استیل اتصال برنجی کد 213.53 را به این شکل تولید نمی کند.

تمامی گیج های 213.53 دارای قاب های پرسی می باشند که قابل باز شدن نیست. از آنجا نمی شود از چین به مقصد ایران کالایی با لوگو ی WIKA و درج Made in Germany از دو گمرک یکی در چین و یکی در ایران عبور داد، لذا وارد کننده ها، گیج فشار را بدون قسمت صفحه (Dial) از چین وارد می کنند و صفحه آن را در ایران چاپ و روی دستگاه نصب می کنند.

مانومتر - گیج فشار - فشارسنج - مانومتر چینی - ویکا چینی

برای این منظور نیاز به این هست که قاب مانومتر قابل باز شدن باشد تا بتوان صفحه را عوض کرد لذا وارد کننده های ویکای چینی مجبور هستند که طرح جدیدی از ویکا را شخصا ابداع کنند و از عدم اطلاع مشتری نهایت استفاده را برده و کد 213.53 را با طرحی متفاوت از نوع اصلی به مشتری قالب نمایند.

مانومتر - گیج فشار - فشارسنج - مانومتر چینی - ویکا چینی

عکس سمت چپ ویکای اصلی و عکس سمت راست ویکا ی چینی می باشد.

نکتۀ دیگری که در مورد کد 213.53 باید بدانیم این است که به طور کلی شرکت WIKA کد 213.53.100 را در کشور لهستان Poland تولید می کند و اگر جایی دیدید که مانومتر بدنه استیل اتصال برنجی روغنی ویکا با قطر صفحه 10 سانتیمتر به شما نشان دادند که روی صفحۀ آن درج شده بود Made in Germany به اصل بودن آن 99 درصد شک کنید و از فروشنده مدارکی دال بر اصالت کالا بخواهید.

 

 مانومتر - گیج فشار - فشارسنج - مانومتر چینی - ویکا چینی مانومتر - گیج فشار - فشارسنج - مانومتر چینی - ویکا چینی

 

راه های دیگری نیز برای تشخیص مانومتر ویکا ی چینی از نوع آلمانی آن وجود دارد که توضیح بیشتر آن در این بحث نمی گنجد. با تمام این مسائل همچنان بهترین راه خرید از یک فروشندۀ مطمئن است.

معمولا یک فروشندۀ سالم هم کالای چینی و هم کالای اصلی را به مشتری پیشنهاد می دهد و هردو نمونه را موجود دارد، کافی است از فروشنده بخواهید که نمونۀ چینی و اصل را به شما نشان دهد و اجازه دهد شما خودتان در مورد اینکه چه کالایی بخرید تصمیم بگیرید.

 

 

کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت عاملی و مبرمی محفوظ میباشد.

طراحی سایت طراحی سایت