گیج دما،گیج فشار

77640210-11 ameli@ameli-co.com
سه شنبه, 13 خرداد 1399

گیج فشار،گیج دما

لول گیج مغناطیسی MLG55 عیوض تکنیک

اوج کیفیت در تولیدات عیوض تکنیک

فشار کاری تا PN250 و Class 600 دمای کاری تا 555 درجه سانتیگراد یا 1031 درجه فارنهایت  اتصال به صورت دنده ای و فلنجی  متریال استیل 304 و 316 و 316L قابلیت نصب تعداد نامحدود سوئیچ  قابلیت نصب ترانسمیتر برای خروجی 4 تا 20 میلی آمپر

 


 

لول گیج مغناطیسی MLG55 عیوض تکنیک

 

آبنمای مغناطیسی MLG55 عیوض تکنیک

 

Magnetic Level Gauge MLG55

 

تفاوت های لول گیج مغناطیسی تیپ MLG55 عیوض تکنیک با سایر مدل های این شرکت

در راستای افزایش کیفیت و رسیدن به سطح قابل قبول و در شان تولید کنندگان و مصرف کنندگان ایرانی و همچنین رقابت با انواع اروپایی، شرکت عیوض تکنیک اقدام به طراحی و در دستور کار قرار دادن مدل MLG55 نمود که در تولید این لول گیج، کیفیت و ظرافت ساخت محور اصلی می باشد.

لول گیج MLG55 از لحاظ مواد اولیه، جوشکاری، تراشکاری و پولیش و همچنین تست های فنی و استاندارد های ساخت، در سطح بهتری نسبت به انواع MLG22 و MLG33 و MLG44 قرار دارد.

این لول گیج جهت نشان دادن و کنترل سطح مایعات از 30 سانتیمتر تا 18 متر پیش بیینی گردیده است که طیف کاملی از صنایع و مخازن و منابع را پوشش می دهد.

محدودۀ فشار کاری این دستگاه از صفر تا 250 بار می باشد که با توجه به درخواست مشتری و شرایط محیط کاری دستگاه طراحی و ساخته شده و در اختیار کارفرما قرار خواهد گرفت.

دمای قابل تحمل برای لول گیج مغناطیسی MLG55 چیزی بین صفر تا 555 درجۀ سانتیگراد قابل سفارش بوده و از لحاظ تحمل دما نیز طیف کاملی از سیالات را پوشش می دهد.

برای اتصال این دستگاه به مخزن یا منبع هدف، از هر نوع اتصال استانداردی می توان استفاده کرد که شامل رزوه و فلنج در استاندارد های DN و Class می گردد.

 

شرح کار لول گیج مغناطیسی MLG55 عیوض تکنیک

بدنۀ لول گیج یک محفظۀ استوانه ای شکل است که با استفاده از نازل های بالا و پایین آن به مخزن متصل می گردد و سیال از طریق این نازل ها در بدنۀ لول گیج جاری می شود. در محفظۀ لول گیج مغناطیسی یک شناور از جنس استیل یا تیتانیوم و یا PP قرار دارد که در بدنۀ آن آهنربا جاگذاری شده است. این شناور با سطح سیال در طول مسیر بدنۀ لول گیج بالا و پایین می رود.

روی بدنۀ لول گیج مغناطیسی یک سری فلپ های آهنربایی قرار دارد. یک طرف این فلپ ها به رنگ سفید و طرف دیگر به رنگ قرمز می باشند که دارای قطب های مثبت و منفی مغناطیسی هستند.

زمانی که شناور به همراه سیال در بدنۀ لول گیج بالا و پایین می رود از مقابل این فلپ ها عبور می کند و به طور طبیعی آهنربای موجود در بدنۀ شناور، روی آهنربای فلپ ها تاثیر خواهد گذاشت و این تآثیر منجر به چرخیدن فلپ ها می شود، چرا که خاصیت مغناطیسی آهنربا حکم می کند قطب های غیرهمنام یکدیگر را دفع نمایند و این نیروی دافعه می باشد که باعث چرخیدن فلپ ها می گردد و با این چرخش و تغییر رنگ، کاربر می تواند از بیرون تغییرات سطح سیال را مشاهده و آنالیز نماید.

در کنار مشاهدۀ تغییرات سطح سیال، می توان به عنوان یک امکان اضافی از دستگاه لول گیج مغناطیسی به عنوان لول سوئیچ نیز استفاده کرد. به این صورت که هر نوع سوئیچ مغناطیسی که بتواند توسط آهنربای نصب شده روی شناور لول گیج تحریک شود، در نقطۀ عبور شناور می تواند عمل کند و این موجب شده که سوئیچ های متعددی برای نصب روی لول گیج مغناطیسی طراحی و ساخته شوند. به دلیل عدم تماس سوئیچ های مذکور با سیال، عمر و عملکرد آنها بسیار خوب و قابل قبول می باشد و در بسیاری از موارد جای انواع دیگر لول سوئیچ را گرفته است.

سوئیچ های طراحی شده برای لول گیج مغناطیسی عیوض :

 

سوئیچ MS11 :

 

این سوئیچ ساده ترین و ارزان ترین سوئیچ تولید شرکت عیوض تکنیک می باشد که روی لول گیج های MLG33 و MLG44 و MLG55 این شرکت نصب می شود. تحمل دمایی کمی دارد و برای عملکرد نیاز به کنتاکتور دارد. پیشنهاد شرکت عیوض تکنیک برای کنترل این سوئیچ استفاده از کنترل پنل CP22 عیوض تکنیک می باشد.

 

سوئیچ MS12 :

 

  یک سوئیچ بسیار پیشرفته و ضد انفجار EEX می باشد که در کشور ایتالیا تولید می گردد و شرکت عیوض تکنیک به منظور تکمیل سوئیچ های خود اقدام به واردات و استفاده از آن نموده است. سوئیچ MS12 از آی پی بسیار بالا و در عین حال تحمل دمایی مناسبی برخوردار است. نیاز به کنترل پنل ندارد و به تنهایی عمل می کند و البته گرانترین سوئیچ در میان سوئیچ هایی است که می توانید روی لول گیج مغناطیسی نصب نمایید.

 

سوئیچ MS15 :

 

جهت مواردی که کاربر نیاز به یک سوئیچ با طول عمر، دوام و عملکرد خوب داشته باشد. این گزینه بهترین انتخاب است، مخصوصا برای محیط هایی مانند دیگ های بخار و روغن داغ که حرارت و شرایط سخت محیطی ایجاب می کند سوئیچ دارای مقاومت بالایی باشد. سوئیچ MS15 نیازی به کنترل پنل و سایر ادوات ندارد و می تواند مستقیما میزان مناسبی از جریان را تحمل کند.

 

بعد از سوئیچ ها، نوبت به مرحله ی جدیدی از سنجش سطح می رسد که امروزه بخش اعظمی از تکنولوژی اتوماسیون را به خود اختصاص داده است که ما آنها را به نام ترانسمیترها می شناسیم.

جالب است که ما می توانیم در کنار سوئیچ ها، از ترانسمیتر نیز بر روی لول گیج استفاده نماییم. ترانسمیتر سطح مجموعه ای از رله های کوچک می باشند که به صورت سری کنار هم نصب شده اند و می توانند نوسانات سطح مایع را به صورت خروجی 4 تا 20 میلی آمپر که معمولا توسط PLC مصرف می شود به کاربر ارائه دهند. با استفاده از ترانسمیتر می توانید در هر نقطه از سطح فرمان بدهید یا فرمان بگیرید. زمانی که شما ترانسمیتر خود را به لول گیج مغناطیسی اضافه می کنید مزیت هایی در برابر حالتی که یک ترانسمیتر را مستقیم روی منبع نصب می کنید دارد.

اولین مزیت آن است که ترانسمیتر شما مستقیم با سیال در تماس نخواهد بود و این امر موجب می شود عمر دستگاه تا چندین برابر بیشتر شود.

مزیت دوم آن است که شما می توانید برای سیالی با دمایی تا دو برابر تحمل ترانسمیترتان از لول ترانسمیتر استفاده کنید چرا که بیشتر دما توسط لول گیج جذب می شود و ترانسمیتر در شرایط مطلوب تر و کم حرارت تری قرار دارد.

مزیت سوم تحمل فشار است که شما باز هم می توانید فشاری تا چهار برابر تحمل ترانسمیتر خود را به لول گیج وارد کنید بدون آن که هیچ فشاری مستقیما به ترانسمیتر وارد شود و در حقیقت شما برای بالاترین فشارها می توانید از لول ترانسمیتر استفاده کنید.

مزیت چهارم تعمیرات آسان قطعات ترانسمیتر است، زیرا برای تعمیر آن نیاز به باز کردن، تخلیه و توقف عملکرد سیستم ندارید.

  لول ترانسمیتر طراحی شده برای لول گیج MLG33 و MLG55 مدل LT20 می باشد که توسط شرکت عیوض تکنیک تولید می گردد. این ترانسمیتر در حال حاظر تا طول 3 متر می تواند ساخته و روی لول گیج ها نصب گردد. در صورت نیاز، ترانسمیتر سطح مدل LT20 را می توان به محفظۀ ضد انفجار EEX نیز مجهز نمود.

 

برای نصب لول گیج مغناطیسی MLG55 می توان از انواع کانکشن ها و اتصالات دنده ای و فلنجی از ½ تا 2 اینچ استفاده کرد.

همچنین می توان لول گیج مغناطیسی را به صورت های مختلفی به شرح زیر نصب نمود.

 

 

برای دریافت کاتالوگ های لول گیج MLG55 از لینک های زیر می توانید استفاده کنید

 

 

 

 

 

کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت عاملی و مبرمی محفوظ میباشد.

طراحی سایت طراحی سایت